Hokejaške vijesti

5416752627_dbb795bb24

U sklopu 42. kola EBEL lige hokejaši Medveščaka upisali su 3-2 pobjedu na gostovanju kod Alba Volana i time osigurali TOP 6, tj. doigravanje. Iako je mađarska momčad povela 1.12 minutap prije kraja prve dionice susreta pogotkom Mihalyja Arpada, u 43. sekundi druge dionice susreta Adam Naglich je postigao pogodak izjednačenja. Nakon toga su hokejaši Medveščaka uzeli stvar u svoje ruke pa su do prvog vodstva došli u 29. minuti susreta kada je pogodak postigao Brandon Buck. No, vodstvo nije dugo trajalo jer je domaća momčad na 2-2 izjednačila u 37. minuti kada je pogodak postigao bivši napadač zagrebačke momčadi Frank Banham. Međutim, pobjedu Medveščaku je donio Saša Martinović koji je u 54. minuti iskoristio igrača više na ledu. Zagrebačka momčad je ovom pobjedom zadržala drugu poziciju na ljestvici te izborila borbu za što bolje mjesto u doigravanje. Nakon ovog gostovanja zagrebački se hokejaši vračaju na domaći led gdje će odraditi četiri susreta. Prvi je na rasporedu susret protiv Villacha koji će se igrati u petak.