Rukometne vijesti

7747992778_33d8f4ef49

Na rukometnom SP koje se održava u Španjolskoj sinoć su odrađeni četvrtfinalni susreti u kojima su prolazak u polufinale upisali Hrvatska, Španjolska, Danska i Slovenija. No, najveći se derbi najnovijeg četvrtfinala SP u rukometu mogao vidjeti u susretu Hrvatske i Francuske u kojem je Hrvatska upisala 30-23 pobjedu i s najuvjerljivijim rezultatom ušla u polufinale gdje ih čekaju reprezentativci Danske. Iako je prvih nekoliko minuta susreta išlo u korist Francuske reprezentacije (2-0 vodstvo, crveni karton za Vukovića), Hrvatska reprezentacija se već do pete minute pregrupirala i nezaustavljivom igrom došla do vodstva koje nije ispuštala do kraja susreta nego ga i povečavala. Na kraju odlične utakmice u odličnoj atmosferi najefikasniji rukometaši Hrvatske reprezentacije bili su Domagoj Duvnjak s devet i Zlatko Horvat s pet pogotka dok je Francusku reprezentaciju predvodio Cedric Sorhaindo s pet pogotka. U ostalim susretima pobjede su upisali: Španjolska protiv Njemačke 28-24, Slovenija protiv Rusije 28-27 i Danska protiv Mađarske 28-26 rezultatom.