Skijaške vijesti

87258268_6b314c43cf

Ivica Kostelić, najbolji hrvatski skijaš, u prvoj je ovosezonskoj utrci superkombinacije upisao drugu poziciju sa zaostatkom od 1.15 sekundi za Alexisom Pinturaultom i tako tek u švicarskom Wengenu upisao prvo postolje sezone. Unatoč lošijem nastupu u spustu gdje je skupio 2.05 sekundi zaostatka za najbržim Talijanom Christofom Innerhoferom, Ivica Kostelić je vrlo dobrom slalomskom vožnjom osvojio drugu poziciju sa 1.15 sekundi zaostatka za Alexisom Pinturaultom dok je treći bio Carlo Janka sa 1.49 sekundi zaostatka. Kostelić je na stazi u Wengenu osvojio četvrtinu pobjeda u karijeri (6 od 24) s time da je danas nakon dvije godine prepustio naslov pobjednika u superkombinaciji Pinturaultu. Osvojivši danas drugo mjesto Ivica Kostelić je postao prvi od skijaša koji ima osam postolja u ovoj disciplini. Vodeći u ukupnom redoslijedu, Marcel Hirscher, danas nije nastupio dok je drugi iz ukupnog redoslijeda, Aksel Lund Svindal, podijelio 14. mjesto s 2.58 sekundi zaostatka. U ukupnom poretku nakon današnje superkombinacije i dalje je vodeći Marcel Hirscher s 855. boda, drugi je Aksel Lund Svindal sa 747 boda, treći je Ted Ligety sa 676 boda dok je Ivica Kostelić sedmi sa 415 boda.