Skijaške vijesti

95894963_ffc64d2e49

Ivica Kostelić, najbolji hrvatski skijaš, u današnjem je izdanju slalomske utrke upisao drugo postolje u dva dana i nastavio nizati uspjehe u Wengenu. Naime, danas je osvojio treće mjesto s vremenom 1:50.78 i zaostatkom od 25 stotinki za pobjednikom Nijemcem Felixom Neureutherom koji je pobjedio u vremenu 1:50.53 dok je drugo mjesto zauzeo austrijski skijaš Marcel Hirscher u vremenu 1:50.74 ili sa 21 stotinkom zaostatka. Drugi hrvatski skijaš u wengenskom slalomu, Dalibor Šamšal, danas nije uspio osigurati plasman u drugu vožnju jer je na kraju prve vožnje zauzeo 41. mjesto. Današnjim je osvajanjem 12. postolja u Wengenu Ivica Kostelić postao je jedini skijaš u povijesti koji je toliko puta bio među tri prvoplasirana skijaša na jednom mjestu. U poretku slalomaša Marcel Hirscher je vodeći sa 600 boda dok ga slijede drugi Neureuther sa 486 te treći Šveđanin Andre Myhrer s 330 bodova. U ukupnom poretku i dalje je vodeći Marcel Hirscher s 935 bodova, drugi je Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 747 bodova dok je treći Amerikanac Ted Ligety sa 696 bodova. Ivica Kostelić je s novih 60 boda u poretku slalomaša skočio na peto mjesto s 255 boda, a u ukupnom poretku na diobu petog mjesta sa Moelggom sa 477 boda.