Teniske vijesti

6710843645_b9e12813ea

Jedina hrvatska tenisačica u kvalifikacijama za Australian Open, Tereza Mrdeža, nakon što je pobjedila u prvom kolu, uspjela je svladati i drugu prepreku Izraelku Juliju Glushko 0-6, 6-4, 6-3 rezultatom. Ovom je pobjedom Mrdeža izborila plasman u treće kolo kvalifikacija i došla na korak do ulaska u glavni ždrijeb Australian Opena. Iako je hrvatska tenisačica loše ušla u susret i izgubila prvi set bez ijednog osvojenog gema, Mrdeža je uspjela preokrenuti rezultat i doći do pobjede. Tijekom drugog seta trebala je čak pet protivničkih servisa kako bi upisala izjednačenje u setovima dok je u trećem setu upisala još dodatna tri kako bi upisala ukupnu pobjedu u susretu. Za ulazak u 1. kolo glavnog turnira prvog Grand Slama sezone Mrdeža će igrati protiv Mađarice Grete Hun. Do sada je hrvatska tesiačica na Grand Slamu igrala samo jednom kada je ispala u 1. kolu US Opena.