Teniske vijesti

3337064500_98744b4478

Na ovogodišnjem izdanju Australian Opena ruska tenisačica Marija Šarapova pokazuje vrlo raspoložen tenis pa je upisala ponovno 6-0, 6-0 pobjedu, ali ovog puta protiv Japanke Misaki Doi. Druga nositeljica turnira tako je bez izgubljenog gema, nakon izborene pobjede u 1. kolu protiv sunarodnjakinje Olge Pučkove, izborila treće kolo nakon samo 47 minuta igre. Nakon što je japanska tenisačica završila svoju agoniju poslavši loptu u mreežu, prepustila je Šarapovoj teži dio posla koji predstoji u 3. kolu prvog Grand Slama sezone jer će igrati protiv Amerikanke Venus Williams koja je sa 6-3 i 6-3 svladala Alize Cornet. Iako će imati težak posao, Marija Šarapova će probati uhvatiti drugi naslov Australian Opena i ukupno peti naslov na Grand Slamovima. Dodajmo ovome kako je Novak Đoković relativno lagano upisao 6-1, 6-2, 6-3 pobjedu protiv Ryana Harrisona i time se plasirao u 3. kolo teniskog turnira koji se igra na australskom kontinentu.

Australian Open, 2. kolo

tenisačice

Marija Šarapova (Rus/2) – Misaki Doi (Jap) 6:0, 6:0
Zheng Jie (Kina – Samantha Stosur (Aus/9) 6:4, 1:6, 7:5
Ana Ivanović (Srb/13) – Chan Yung-Jan (Taj) 7:5, 1:6, 6:4
Jelena Janković (Srb/22) – Maria Joao Koehler (Por) 2:6, 7:6 (5), 6:2
Sorana Cirstea (Rum/27) – Kristyna Pliškova (Češ) 1:6, 6:3, 6:2
Heather Watson (VB) – Ksenija Pervak (Kaz) 4:6, 7:6 (7), 6:2
Venus Williams (SAD/25) – Alize Cornet (Fra) 6:3, 6:3
Agnieszka Radwanska (Polj/4) – Irina-Camelia Begu (Rum) 6:3, 6:3
Angelique Kerber (Njem/5) – Lucie Hradecka (Češ) 6:3, 6:1
Kirsten Flipkens (Bel) – Klara Zakopalova (Češ/23) 6:1, 6:0
Julia Görges (Njem/18) – Romina Oprandi (Švi) 6:3, 6:2
Valerija Savinjuh (Rus) – Dominika Cibulkova (Slk/15) 7:6 (6), 6:4
Li Na (Kina/6) – Olga Govorcova (Blr) 6:2, 7:5
Jekaterina Makarova (Rus/19) – Stephanie Foretz Gacon (Fra) 6:3, 6:3
Madison Keys (SAD) – Tamira Paszek (Aut/30) 6:2, 6:1
Marion Bartoli (Fra/11) – Vesna Dolonc (Srb) 7:5, 6:0

tenisači

Radek Štepanek (Češ/31) – Feliciano Lopez (Špa) 6:2, 6:2, 6:4
Julien Benneteau (Fra/32) – Edouard Roger-Vasselin (Fra) 4:6, 7:5, 7:6 (5), 7:6 (5)
Janko Tipsarević (Srb/8) – Lukas Lacko (Slk) 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 7:5
Kevin Anderson (JA) – Andrej Kuznecov (Rus) 6:1, 7:5, 6:4
Fernando Verdasco (Špa/22) – Xavier Malisse (Bel) 6:1, 6:3, 6:2
Novak Đoković (Srb/1) – Ryan Harrison (SAD) 6:1, 6:2, 6:3
Nicolas Almagro (Špa/10) – Daniel Gimeno-Traver (Špa) 6:4, 6:1, 6:2
Kei Nišikori (Jap/16) – Carlos Berlocq (Arg) 7:6 (7), 6:4, 6:1
Sam Querrey (SAD/20) – Brian Baker (SAD) 6:7 (2), 1:1 – predaja Bakera
Jürgen Melzer (Aut/26) – Roberto Bautista Agut (Špa) 6:7 (4), 6:3, 6:7 (3), 6:3, 6:2
Stanislas Wawrinka (Švi/15) – Tobias Kamke (Njem) 6:3, 7:6 (4) – predaja Kamkea
Jerzy Janowicz (Polj/24) – Somdev Devvarman (Ind) 6-7 (10), 3:6, 6:1, 6:0, 7:5
Tomaš Berdych (Češ/5) – Guillaume Rufin (Fra) 6:2, 6:2, 6:4
David Ferrer (Špa/4) – Tim Smyczek (SAD) 6:0, 7:5, 4:6, 6:3
Marcos Baghdatis (Cip/28) – Tatsuma Ito (Jap) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2
Jevgenij Donskoj (Rus) – Mihail Južni (Rus/23) 3:6, 7:6 (4), 6:2, 3:6, 6:3