Nogometne vijesti

4199158925_cffb90319d

Nakon zimske pauze sinoć su odrađena još dva susreta osmine finala Lige prvaka u kojima su se susreli Real Madrid i Manchester United te Šahtar i Borussia Dortmund. Usred Madrida na Santiago Bernabeu domaćin Real je odradio 1-1 protiv uvijek jakih i neugodnih nogometaša Manchester Uniteda. Iako su gostujući nogometaši prvi poveli pogotkom Dannyja Welbecka u 20. minuti, Real je izjednačio pogotkom Cristiana Ronalda u 30. minuti. Luka Modrić je suprotno nekim najavama (mogućnost igranja od prve minute) u susret ušao s klupe u 75. minuti umjesto Angela di Marije. Unatoč svemu bio je to odličan susret s puno akcija, udaraca i prilika za pogodak s obje strane. U durgom susretu večeri igrali su Šahtar i Borrusija Dortmund koji je također završio nerješeno, 2-2 rezultatom. Pogotke za Šahtar su postigli Darijo Srna i Douglas Costa u 31. i 68. dok je Borussia D. izjednačila pogocima Lewandowskog i Hummelsa u 41. i 87. minuti. Bogati nogometni tjedan nastavlja se večeras susretima šesnaestine finala Europske lige gdje će prolazak dalje tražiti 32 kluba. Za kraj dodajmo kako je vodstvo HNL-a odlučilo kako će se ovog vikenda igrati svi susreti 20. kola i time započeti proljetni dio prvenstva.

Liga prvaka, osmina finala

Srijeda, 13. veljače:

Šahtar – Borussia Dortmund 2:2 (SRNA 31, Douglas Costa 68 / Lewandowski 41, Hummels 87)
Real Madrid – Manchester United 1:1 (Ronaldo 30 / Welbeck 20)