Nogometne vijesti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nakon gotovo dva i pol mjeseca pauze ovog je vikenda započeo proljetni dio HNL-a susretima 20. kola. Prava se drama danas mogla vidjeti na stadionu Aldo Drosiana u susretu Istre 1961 i Lokomotive koji je u konačnici završio 2-2 rezultatom. Prvih 10-ak minuta susreta prošlo je tradicionalno u ispitivanju snaga na terenu da bi prvu ozbilljnu priliku stvorio Aganović u 13. minuti kada je po desno strani ušao u šesnaesterac Lokomotive i zapucao malo preko gola. Nije dugo trebalo pa je Istra već u 17. minuti preko Aganovića ponovno došla u izglednu priliku jer je uposlio Križmana čiji je udarac odbijen. Međutim, odbijenu je loptu u gol za 1-0 vodstvo Istre pospremio Bačelić-Grgić. Do kraja poluvremena igralo se gotovo isključivo na strani gostujuće Lokomotive čiji su pojedini dugi napadi uvjerljivo završavali bez uspjeha. Ipak, u 36. minuti susreta Lokomotiva dolazi do izjednačenja pogotkom Borasa koji je neometan mogao pospremiti ubačaj Trebotića. Tek što je drugo poluvrijeme krenulo Istra je došla do 2-1 vodstva nakon što je prekršaj za jedanaesterac napravio Barbarić. U 48. minuti najstrožu je kaznu realizirao Bačelić-Grgić i time si podario najbolji poklon za ođendan. U tom je periodu Istra bila i više nego bolja momčad pa su u 63. minuti dali i treći pogodak, ali pomoćni sudac ga je poništio zbog zaleđa. Potom su nogometaši Istre propustili povećati vodstvo u 71. minuti kada je nakon slobodnog udarca nastala gužva pred vratima Lokomotive, a Križman s dva metra poslao loptu preko gola. U završnim su se minutama susreta nogometaši Istre povukli pa je Lokomotiva imala jalovu prednost do sudačke nadoknade (92. minuta) kada je glavni sudac Bebek dosudio jedanaesterac. Za 2-2 izjednačenje jedanaesterac je realizirao Kramarić.

Iako je susret imao prizvuk rezultatske dramatike, najveća se drama desila s nogometašem Alenom Pamićem koji se u 15. minuti srušio na teren i ostao ležati neko vrijeme. Stoga je na službenoj web stranici Istre objavljeno obrazloženje: “U 15. minuti utakmice igru je napustio Alen Pamić koji je iznenada pao na travnjak i ostao ležati. Ubrzo su mu u pomoć priskočili suigrači i liječnički tim Istre, a Alen se podigao i sam izašao s terena. Nakon utakmice je trener Pamić rekao da se Alen osjeća dobro te kaže da mu se naglo zamantalo i da je pao na travnjak. Trenutno je u bolnici na pretragama.”

Istra 1961: Ježina, Sušić (od 89. Zgrablić), Čagalj, Budicin, Milić, Anđelković, Pamić (od 15. Blagojević), Aganović, Bačelić-Grgić, Križman, Roce

Lokomotiva: Picak, Musa, Barbarić, Mesarić, Puljić, Antolić, Maleš (od 73. Pjaca), Bručić (od 67. Martinac), Boras (od 59. Zakarić), Kramarić, Trebotić

Žuti kartoni: Aganović, Blagojević, Budicin (Istra 1961) Musa, Maleš (Lokomotiva)

HNL, 20. kolo

Inter – Zadar 0-1
(Perica 88)

Split – Zagreb 3-2
(Belle 8, 68, Vojnović 56/Vojnović 55, Šovšić 80-11m)

Serie A, 25. kolo:

Milan – Parma 2-1 (Paletta 39-ag, Balotelli 77 / Sansone 90+3)

Redoslijed: 1. Juventus 55 (-1), 2. Napoli 50 (-1), 3. Milan 44, 4. Lazio 44 (-1), 5. Inter 43 (-1)… 10. Parma 32…

Bundesiga, 22. kolo:

Bayer Leverkusen – Augsburg 2-1 (Kießling 26, Bender 75 / Mölders 89)

Werder – Freiburg 2-3 (Petersen 39, 64 / Kruse 36, Caligiuri 55 – 11m, Günter 70)

Mainz – Schalke 2-2 (Ivanschitz 27, Pospech 63 / Bastos 41)

HSV – Borussia (M) 1-0 (Van der Vaart 24)

Fortuna Düsseldorf – Greuther Fürth 1-0 (Bellinghausen 18)