Nogometne vijesti

7328527208_b228b58762

Nakon završene zimske pauze u najelitnijem razredu europskog nogometa jučer je započeo drugi tjedan Lige prvaka u kojem se odrađuju preostale prve utakmice osmine finala. Sinoć su se na Emiratesu usred Londona susreli Arsenal i Bayern u susretu u kojem je njemačka momčad praktički osigurala četvrtfinale jer je upisala 3-1 gostujuću momčad. Bavarci su posao započeli u 7. minuti kada je pogodak postigao Kroos da bi vodstvo osigurali i povečali već u 21. minuti kada je pogodak za 2-0 postigao Mueller. Iako se do kraja prvog dijela susreta rezultat nije mijenjao, drugi dio susreta, ipak, je donio malo uzbuđenja. Podolski je u 55. minuti postigao pogodak za 2-1 i time bavarskoj momčadi dao prvi pogodak u 2013. u službenim natjecanjima. Međutim, treći i posljednji pogodak u susretu za Bayern je postigao Mario Mandžukić u 77. minuti kad je spretno dohvatio loptu između neodlučnih Sagne i Szczesnyja te ju je u visokom luku s dva metra poslao u mrežu. Hrvatski je nogometaš u suretu protiv Arsenala igrao do 80. minute kad ga je zamjenio Mario Gomez te je i sinoć dokazao formu nastavljajući postizati pogotke u svakom susretu. U drugom susretu večeri sastali su se Porto i Braga u susretu u kojem je Porto na domaćem terenu upisao 1-0 pobjedu i osigurao nešto mirniju igru na uzvratu. U preostala dva susreta osmine finala večeras se još sastaju Milan i Barcelona te Galataaray i Scalke 04.