Nogometne vijesti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U sklopu 21. kola HNL-a u osječkom Gradskom vrtu susret su odradili nogometaši Osijeka i Istre 1961 te upisali neriješen rezultat bez pogodaka. Tijekom susreta Istra je bila u nekoliko navrata vrlo blizu pogotka dok je domaćin tek jednom otbiljno zaprijetio kada je Kvržić glavom pucao vrlo blizu gola Puljana. Tako je zahvaljujući raspoloženom vrataru Osijeka Mikuliću Istra uzela tek jedan bod na gostovanju u Slavoniji i s mršava dva boda krenula u proljetni dio sezone. Nakon početne dominacije domaće momčadi, nogometaši Istre su se razbudili i u pet minuta stvorili tri lijepe prilike. Najprije su Bačelić-Grgić i Aganović razradili priliku za Rocea u 15. minuti koji je pucao preko gola da bi već u 18. minuti Roce ponovno pucao pored gola. U 20. minuti je u odličnoj prilici bio Anđelković koji neometan s ruba kaznenog prostora šalje loptu preko gola. Nakon toga su nogometaši Osijeka zaprijetili u 32. minuti preko Leškovića i u 33. preko Pušića čiji udarci prolaze pokraj gola. U 43. minuti je Istra imala najbolju priliku kada je Bačelić-Grgić uhvatio ubačenu loptu i izbio pred osječka vrata, ali udarac brani Mikulić. Iako je Istra u prvom dijelu susreta bila za nijansu bolja, početak drugog dijela je pružio priliku nogometašima Istre realizirati takvu igru. No, Ottochian u 50. te Bačelić-Grgić u 54. minuti nisu imali dovoljno mirnoće za realizaciju pogotka. U takvom razvoju igre nogometaši Osijeka su gotovo upisali pobjedu kada je u 58. minuti Glavaš glavom pucao pokraj stative. U konačnici se nakon toga igra primirila i većinom se preselila na sredinu terena što je Istri donijelo prvi bod protiv Osijeka u posljednjih četiri sezone. Za kraj dodajmo kako je prve minute u redovima Istre ubilježio Chung Woon koji je ove zime prešao u redove pulske momčadi.

HNL, 21. kolo

Osijek – Istra 1961 0-0

Slaven Belupo – Inter 2-2

Rijeka Cibalia 0-0

Premierliga, 27. kolo, rezultati:

Arsenal – Aston Villa 2-1 (Cazorla 6, 85 / Weimann 68)

Norwich – Everton 2-1 (Kamara 85, Holt 90+4 / Osman 39)

QPR – Manchester United 0-2 (Rafael 23, Giggs 80)

Reading – Wigan 0-3 (Kone 44, 45, Figueroa 48)

West Bromwich – Sunderland 2-1 (Lukaku 35-11m, 75 / Sessegnon 79)

Primera, 25. kolo:

Athletic Bilbao – Real Sociedad 1-3 (Gomez 30 / Griezmann 34, Agirretxe 66, Vela 76)

Redoslijed: 1. Barcelona 65 (-1), 2. Atletico 53 (-1), 3. Real Madrid 49 (-1), 4. Malaga 42 (-1), 5. Real Sociedad 40…

Bundesliga, 23. kolo:

Bayern – Werder 4-1 (Robben 25, Martinez 29, Gebre Selassie 49-ag, Gomez 51, 89, Ribery 86 / De Bruyne 58)

Hannover – HSV 5-1 (Diouf 7, Huszti 39 – 11m, Ya Konan 45, 68, Abdellaoue 85 / Van der Vaart 13 – 11m)

Augsburg – Hoffenheim 2-1 (Ji 45, Mölders 79 / De Camargo 90)

Mainz – Wolfsburg 1-1 (Zimling 5 / Naldo 15)

Stuttgart – Nürnberg 1-1 (Traore 51 / Feulner 77)