Skijaške i hokejaške vijesti

95905245_bd694c8be6

Na Svjetskom prvenstvu u Schladmingu danas je na rasporedu bio slalom za skijašice čime je njihov raspored gotov za ovo izdanje natjecanja. Veliki je uspjeh mjesec dana prije 18. rođendana napravila mlada Amerikanka Mikaela Shiffrin koja je osvojila zlatnu medalju u slalomu. Svoju je sjajnu slalomsku formu iz Svjetskog kupa prenijela na SP i izvrsnim nastupom u drugoj vožnji stigla s trećeg na prvo mjesto s vremenom 1:39.85 minuta. Iza sebe je na postolju pustila drugoplasiranu Michaelu Kirchgasser, koja je do srebra stigla s 22 stotinke zaostatka za Shiffrin dok je bronca pripala Šveđanki Fridi Hansdotter s 26 stotinki zaostatka. Tina Maze je danas ostala bez medalje u slalomu nakon što je osvojila peto mjesto, ali sa SP odlazi s tri osvojena odličja: zlatom u superveleslalomu te srebrom u superkombinaciji i veleslalomu. Marlies Schild, braniteljica naslova s prošlog SP, danas je osvojila deveto mjesto sa 1.58 sekundi zaostatka i tek dva mjeseca od operacije koljena. Od hrvatskih skijašica nastupale su Sofija Novoselić koja je s 8.55 sekundi zaostatka za Shiffrin zauzela 38. mjesto, Iva Mišak zauzela je 43. mjesto (+11.97), Andrea Komšić 47. (+13.31), a Matea Ferk 51. (+14.11).