Skijaške vijesti

8420605406_864a4947f7

Na SP koje se ovih dana održava u Schladmingu francuska skijašica Marion Rolland je danas osvojila zlatnu medalju u spustu nakon što je bila najbrža s vremenom 1:50.00 ispred Talijanke Nadie Fanchini (16 stotinki zaostatka) i Njemice Marie Hoefl-Riesch (70 stotinki zaostatka). Ovo je treća medalja za Francusku na aktualnom SP nakon osvajanja srebra Gauthiera de Tessieresa u super-G-ju i bronce Davida Poissona u spustu. Tridesetgodišnja je skijašica ove sezone u Skijaškom kupu samo jednom bila na podiju i to upravo u Schladmingu kao kao druga u spustu i kao treća u super-G-ju. Trenutno vodeća skojašica svijeta, Tina Maze, danas je osvojila sedmo mjesto sa zaostatkom od 1.21 sekunde i nakon tri utrke ovo je prva u kojoj nije osvojila medalju. Od hrvatskih skijašica danas je naastupila jedino Andrea Komšić koja je startala kao 40. te je zauzela 36. mjesto sa zaostatkom od 9.53 stotinke (1:59.53).