Skijaške vijesti

8420605406_864a4947f7

Jučer je na rasporedu SP-a u Schladmigu bila muška superkombinacija u kojoj je zlatnu medalju osvojio Ted Ligety ispred Ivice Kostelića koji je sa 1.15 sekundi zaostatka osvojio srebro te Romeda Baumanna koji je osvojio broncu s 1.17 sekundi zaostatka. Ivica Kostelić je ponovno dokazao odličnu formu u superkombinaciji jer je nakon spusta držao desetu poziciju s 1.37 sekundi zaostatka za Romedom Baumannom. Tada su se iza austrijskog skijaša nalazili Aksel Lund Svindal koji je zaostajao 14 stotinki te Talijan Cristof Innerhofer s 0.38 stotinki zaostatka. Međutim, kad je  na red došla slalomska utrka Ivica Kostelić nije odvezao tipično savršenu utrku, ali bilo je dovoljno za osvajanje srebrne medalje. Time je najbolji hrvatski skijaš upotpuno komplet medalja pa ih sada ima tri jer je prvu osvojio 2003. u St. Moritzu kada je slavio u slalomu, a drugu na prošlom SP-u u Garmisch-Partenkirchenu kada je bio treći u superveleslalomu. Skijaško SP danas se nastavlja ekipnim natjecanjem u paralelnom veleslalomu na kojem će sudjelovati i Hrvatska. Ekipno je natjecanje koncipirano na principu sudjelovanja po dvoje skijaša i skijašica iz svake zemlje u međusobnim natjecanjima. Hrvatska reprezentacija prijavila je za natjecanje Andreu Komšić, Sofiju Novoselić, Sašu Tršinski, Ivicu Kostelića, Dalibora Šamšala i Filipa Zubčića.