Teniske vijesti

5109954583_ac92d54cb5

U 2. kolu ATP turnira u Zagrebu danas je prvi nastup odradio Marin Čilić i upisao 6-2, 6-3 brzu pobjedu protiv Grega Žemlje. Čiliću je trebalo svega 66 minuta igre u susretu u kojem nije izgubio niti jedan servis, spasivši sve četiri break-lopte, a s druge strane iskoristivši njih 3 od 4 u oba seta. Plasmanom u četvrtfinale Čilić je izborio susret protiv drugog slovenskog tenisača Blaža Kavčiča. Naime, Kavčič je u sklopu 2. kola napravio najveće iznenađenje jer je izbacio favoriziranog Cipranina Marcosa Baghdatisa s 3-6, 7-6(2), 6-4 rezultatom i protiv kojeg prije nije igrao. Dodajmo još kako je 21-godišnji Riječanin Dino Marcan upisao 3-6, 4-6 poraz od njemačkog kvalifikanta Philipp Petzschnera. Posljednji susret dana u pojedinačnoj konkurenciji igraju Ivo Karlović i Ivan Dodig.