Hokejaške vijesti

2274944542_94e7ce91a4

U petom susretu četvrtfinala doigravanja hokejaši Red Bulla su upisali 5-4 pobjedu na gostovanju kod Medveščaka. Tako su nakon dobivene lutrije na gostovanju u Zagrebu austrijski hokejaši došli u poziciju da na domaćem terenu imaju meč-loptu jer u seriji vode s 3-2, a igra se na četiri pobjede. U vrlo napetom susretu Red Bull Salzburg je tijekom prve dionice susreta poveo s 2-0 pogocima Ryana Duncana u 3. i Michaela Ducoa u 18. minuti. Međutim, Medveščak se nije predavao pa je tijekom druge dionice susreta došao do 4-2 prednosti pogocima Kyle Greentreeja u 21., Andyja Serticha u 29., Saše Martinovića u 31. te Davida Brinea u 40. minuti. Treća dionica susreta je bila najdinamičnija u cijelom susretu pa je u “ruskom ruletu” Red Bull došao do izjednačenja pogocima Matthiasa Trattniga u 55. i Millera u 57. minuti. Zbog nerješenog rezultata nakon regularnog dijela susreta pravila su nalagala nastavak susreta kroz produžetke pa se krenulo s dodatnih 20 minuta igre. Tijekom produžetka hokejaši Medveščaka su se trgnuli pa su imali dominaciju s 9-1 u udarcima, ali kontranapad Red Bulla i pogodak Matthiasa Trattniga u 72. minuti doveo je posao do kraja pa austrijska momčad vodi 3-2 u seriji. Dodajmo kako su sinoć plasman u polufinale doigravanja osigurali KAC i Vienna.