Nogometne vijesti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sinoć su u Ligi prvaka odrađeni posljednji uzvratni ssreti osmine finala Lige prvaka u kojima su najveću senzaciju napravili nogometaši Malage plasiravši se u četvrtfinale. Nakon prve sezone u najelitnijem rangu europskog klupskog natjecanja nogometaši Malage mogu biti i više nego zadovoljni jer su nakon prvog susreta protiv Porta (poraz 0-1) u uzvratnom susretu upisali 2-0 pobjedu i nadoknadili zaostatak pogocima Iscua u 40. i Santa Cruza u 78. minuti. U susretu koji je obilovao grubom igrom i kartonima Porto je razočarao nastupom u kojem su ostali i bez jednog suigrača na terenu zbog crvenog kartona u 49. minuti Defoura. U drugom susretu večeri nadomak senzacije je bio i Arsenal koji je na gostovanju kod Bayerna upisao 2-0 pobjedu, ali zbog poraza od 1-3 u prvom susretu na domaćem terenu Arsene Wenger je morao priznati kapitulaciju. Pobjedonosne su pogotke za Arsenal postigli Giroud i Koscielny. Dodajmo za kraj kako je Mario Mandžukić za Bayer odigrao do 73. minute, ali bez zapaženije uloge.