Nogometne vijesti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U posljednjem susretu 22. kola HNL-a snage su odmjerili Istra 1961 i Rijeka na stadionu Aldo Drosina u Puli čime je kompletirano kolo, ali i prvi dio prvenstva. Poput svakog drugog susreta i ovaj je započeo odmjeravanjem snaga na terenu kada je u prvih desetak minuta viđeno tek po jedan pokušaj prijetnje sa svake strane. Najprije je zaprijetila Istra kada je Križman s 20-ak metara pucao po golu, ali Mance loptu šalje u korner. Nepune je dvije minute kasnije Ježina morao intervenirati kada je obranio udarac Benka. Tada je na scenu stupio ponovno Križman koji je izborio najstrožu kaznu jer ga je srušio Mujanović. Za 1-0 vodstvo pobrinuo se Bačelić-Grgić koji je realizirao jedanaesterac. Međutim, Anđeloković i Čagalj su nesmotrenim startom srušili Brezovca u svom kaznenom prostoru tri minute kasnije što je natjeralo glavnog suca susreta na ponovno dosuđivanje jedanaesterca. Realizator najstrože kazne u riječkim redovima ovog je puta bio Kreilach koji je izjednačio rezultat. Nakon ova dva pogotka susret je ušao u mirnu fazu pa se igra većinom preselila na centar. Iako je Rijeka imala laganu inicijativu u prvom dijelu susreta, domaći nogometaši su tijekom drugih 45. minuta dominirali posjedom lopte. U drugom poluvremenu najizgledniju je priliku imao Aganović u 58. minuti kad je glavom pucao prema riječkim vratima, ali Mance spretnom reakcijom izbacuje loptu u korner. Najkonkretniju priliku drugog dijela susreta Rijeka je imala u 70. minuti kada je nakon nesporazuma Ottochiana i Ježine do lopte došao Škarabot koji je uputio loptu prema praznom golu Istre, ali je Ottochian gotovo s linije loptu izbio u korner. U zadnjim trenucima susreta uzbuđenje je pripremio Sušić koji je s otprilike 25 metara snažnim udarcem zaprijetio vratima Rijeke, no lopta je prošla pored stative. U sljedećem, 23. kolu., nogometaši Istre gostuju u Splitu kod Hajduka.

Istra 1961 Ježina, Sušić, Čagalj, Budicin, Milić (od 89. Woon), Blagojević, Anđelković, Ottochian (od 72. Havojić), Bačelić-Grgić (od 72. Prelčec), Aganović, Križman.
Rijeka Mance, Marić, Kreilach, Datković, Mujanović, Brezovec (od 90. Weitzer), Močinić, Škarabot, Alispahić, Benko (od 89. Čulina), Cesarec (od 82. Mutombo)

Žuti kartoni Blagojević (Istra 1961) Mujanović, Datković (Rijeka)