Nogometne vijesti

279344702_695a6403da

Liga prvaka je sinoć nastavila svoj raspored s još dva uzvratna susreta. Na stadionu Park prinčeva PSG je ugostio nogometaše Valencije i odigrao 1-1, ali zbog 2-1 pobjede u Španjolskoj francuska momčad je otišla dalje u četvrtfinale. Iako su obje momčadi pokazale podosta lošu i neorganiziranu igru, Valencija u 55. minuti dolazi do vodstva pogotkom Brazilca Jonasa s ruba kaznenog udarca. Nogometašima PSG-a trebalo je 11 minuta kako bi došli do izjednačenja nakon što je pogrešku gostujuće momčadi iskoristio Ezequiel Lavezzi te je iz drugog pokušaja koljenom gurnuo loptu u mrežu. Španjolski su nogometaši do kraja susreta pokušavali doći do pogotka i produžetka, ali nisu napravili niti jednu izraženiju priliku pa je PSG nakon 18 godina napokon ušao u četvrtfinale. U drugom susretu večeri nogometaši Juventusa upisali su 2-0 pobjedu i time dodatno potvrdili 3-0 pobjedu iz prvog susreta i prolazak u četvrtfinale. Pogotke su za talijansku momčad postigli Alessandro Matri u 24. i Fabio Quagliarella u 65. minuti. Dodajmo ovome kako se večeras igraju prvi susreti osmine finala Europske lige. Gledajući parove na papiru definitivno najjači par je Tottenham-Inter, a susret će se igrati u Londonu na White Hard Lineu.

Popis nogometaša za kvalifikacijske susrete

VRATARI: Stipe Pletikosa (Rostov), Danijel Subašić (Monaco), Dario Krešić (Lokomotiv Moskva);

BRANIČI: Josip Šimunić (Dinamo), Domagoj Vida (Dinamo Kijev), Vedran Ćorluka (Lokomotiv Moskva),Gordon Schildenfeld (PAOK), Dejan Lovren (Lyon), Ivan Strinić (Dnjipro), Darijo Srna (Šahtar);

VEZNI IGRAČI: Luka Modrić (Real Madrid), Josip Radošević (Napoli), Ivan Rakitić (Sevilla), Sammir(Dinamo), Ivan Perišić (Wolfsburg), Niko Kranjčar (Dinamo Kijev), Ognjen Vukojević (Spartak Moskva),Milan Badelj (HSV), Mateo Kovačić (Inter), Arijan Ademi (Dinamo);

NAPADAČI: Mario Mandžukić (Bayern), Eduardo da Silva (Šahtar), Nikica Jelavić (Everton), Ivica Olić(Wolfsburg), Mladen Petrić (Fulham), Nikola Kalinić (Dnjipro).