Nogometne vijesti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najjače europsko klupsko nogometno natjecanje, Liga prvaka, sinoć je nastavilo svoj program s dva nova uzvratna susreta osmine finala dok je najzvučniji par večeri definitivno bio Barcelona-Milan. Susret koji se odigrao na stadionu Camp Nou bio je sve samo ne uobičajena nogometna partija. Naime, Milan je došao u Barcelonu s 2-0 prednosti iz prvog susreta i potpisao potpunu blamažu nakon što je upisao 0-4 poraz. Katalonski je klub došao do potpunog prevrata pogocima Lionela Messija u 5. i 40., Davida Ville u 55. i Jordija Albe u 90. minuti i time izborio šesti uzastopni četvrtfinale. Sinoć je ujedno pao jedan vrijedan uspijeh i neuspjeh, naime, Barcelona je postala prva momčad koja je nadoknadila 0-2 iz prve utakmice dok je Milan tek drugi put u 14 navrata ispao nakon što je u prvoj utakmici slavio s 2-0 rezultatom. Milanu se takav rasplet zadnji put desio još 1996. kada je u Kupu UEFA izgubio od Bordeauxa 0-3 rezultatom. Drugi susret večeri odradili su nogometaši Schalkea i Galatasaraya u Njemačkoj. Turska je momčad nakon blijedog 1-1 remija u Istanbulu sinoć na gostovanju upisala 3-2 pobjedu i plasirala se u četvrtfinale nakon 12 godina posta. Iako je Schalke prvi došao do prednosti u 17. minuti pogotkom Romana Neudstadtera, gostujuća je momčad preokrenula rezultat već do poluvremena. Prvo je Hamit Altintop snažnim i preciznim udarcem u 37. minuti poravnao rezultat da bi u 42. minuti Burak Yilmaz iz protunapada doveo Galatasaray u prednost. U drugom je poluvremenu Schalke izjednačio pogotkom Bastosa u 63. minuti da bi konačni rezultat u posljednim trenucima susreta postavio Umut Bulut iz protunapada i osigurao prolaz Galatasaraya među osam najboljih momčadi.