Nogometne vijesti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nakon što je Istra 1961 u sklopu 22. kola na domaćem terenu remizirala s Rijekom (2-2), a u prošlom kolu na gostovanju kod Hajduka upisala 2-1 pobjedu, danas je na stadionu Aldo Drosina gostovao vodeći DInamo. U susretu koji je završio 0-0 rezultatom cijeli prvi dio susreta i dio drugog dijela susreta DInamo je imao dominaciju. U tom ritmu tijekom prvih deset minuta susreta Dinamo je zaprijetio preko Halilovića koji je pogodio stativu. Nakon toga je Sammir u 12. minuti zapucao, ali bez posebnog učinka jer je lopta prošla pored gola. Istra je prvu i jedinu polupriliku prvog dijela susreta stvorila tek u 22. minuti kada je Milić probio lijevo krilo dinamove obrane, ali u pokušaju proigravanja Rocea loptu hvata Kelava. Do kraja prvog dijela susretaa Dinamo je domaćim vratima zaprijetio još udarcima Halilovića u 35. i Šimunića u 41. minuti. Tijekom drugog dijela susreta Istra se uspijela razbuditi pa se igra većim dijelom preselila na sredinu terena. Najveće uzbuđenje susreta izazvalo je isključenje Brozovića u 68. minuti zbog direktnog crvenog kartona koji je dobio nakon grubog prekršaja na Blagojeviću. Istra je tijekom drugog poluvremena zaprijetila udarcima Ottochiana na dinamov gol u 50. minuti i sudačkoj nadoknadi, ali bez povoljnog učinka pa su suparnici podijelili bodove.

Istra 1961: Prskalo, Čagalj, Milić, Budicin, Anđelković, Bačelić-Grgić (63. Havojić), Obšivač, Roce, Zgrablić (45. Ottochian), Aganovć, Blagojević

Dinamo: Kelava, Šimunić, Ademi, Sammir, Vrsaljko, Jedvaj, Pivarić, Beqiraj (90.+ Šimunović), Halilović (71. Z. Pamić), Rukavina (82. Ibanez), Brozović

crveni karton: Brozović (Dinamo)

žuti karton: Ademi, Jedvaj, Halilović (Dinamo), Ottochian (Istra 1961)

HNL, 24. kolo

Cibalia – Rijeka 0:1
(Benko 17)

Istra 1961 – Dinamo 0:0

Odigrano u petak:
Zagreb – Lokomotiva 2:4
(Ćurjurić 45, Abdurahimi 50 / Pjaca 12, Antolić 44, Bručić 53, Barbarić 55)

Bundesliga, 26. kolo:

Bayer – Bayern 1-2 (Rolfes 75 / Gomez 37, Wollscheid 87-ag)

Borussia (D) – Freiburg 5-1 (Lewandowski 41, 45, Șahin 44, 73, Bittencourt 78 / Schmid 28)

HSV – Augsburg 0-1 (Callsen-Bracker 8)

Nürnberg – Schalke 3-0 (Feulner 31, Esswein 69, Frantz 87)

Hoffenheim – Mainz 0-0

Werder – Greuther Fürth 2-2 (Hunt 47-11m, 70-11m / Fürstner 55, Petsos 62)

Ljestvica:1. Bayern 26 22 3 1 69-11 69

2. Borussia (D) 26 14 7 5 60-31 49

3. Bayer 26 13 6 7 46-34 45

4. Eintracht 25 11 6 8 38-35 39