Nogometne vijesti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zbog Uskrsa koji pada u nedjelju 31. ožujka susreti 25. kola HNL-a su pomaknuti za dan unaprijed. Tako su danas odrađena dva susreta u kojima je Rijeka s 2-1 pobjedila Slaven Belupo na domaćem terenu, a Istra s visokih 4-0 na gostovanju u Gradskom vrtu deklasirala Osijek. Istra je do ove visoke pobjede došla pogocima Rocea u 34., 40. i 79. minuti te Aganovića u 59. minuti. Gostujuća je Istra na najbolji način nastavila borbu za opstanak u najvišem rangu HNL-a dok se u redovima Osijeka nastavila produbljivati kriza na terenu. Naime, nogometaši Osijeka su u današnjem susretu imali velikih problema nakon što im je najprije isključen Aleksić u 43., a potom u 80. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Ivo Smoje. Nakon današnjeg susreta Goran Roce sada ima na kontu devet prvenstvenih golova, a njegova momčad, Istra 1961, je skočila na sedmo mjesto ljestvice s 30 boda. Nogometaši Osijeka su nakon poraza na domaćem terenu ostali s 30 boda na svom kontu, ali su pali na osmo mjesto ljestvice i sve se više približavaju kritičnoj točki borbe za opstanak u ligi.