Teniske vijesti

5109954583_ac92d54cb5

Na ovogodišnjem izdanju Indian Wellsa Ivan Dodig se plasirao u 3. kolo gdje je dobio za uparnika jednog od najneugodnijeg i najbolje plasiranog tenisača današnjice, Rogera Federera. U susretu protiv drugog tenisača svijeta i branitelja naslova Dodig nije imao previše prilika pa je upisao 3-6, 1-6 poraz za svega 61 minutu igre. Tijekom susreta Dodig je koliki-toliki otpor pružao samo tijekom prvog seta do rezultata 4-3 za švicarskog tenisača nakon čega je u svim vidovima popustio u igri i time omogućio Federeru prolazak u 4. kolo. U oba je seta Federer upisao po dvije break prilike (ukupno četiri) uz stopostotnu realizaciju dok je Dodig sve stvorene break-prilike propustio na samom otvaranju susreta. Federer je ovom pobjedom osigurao susret protiv sunarodnjaka Stanislasa Wawrinke koji je sa 6-4, 7-5 savladao Australca Lleytona Hewitta. Nakon poraza Ivaa Dodiga u turniru je ostao još samo Marin Čilić koji će u 3. kolu igrati protiv Kanađanina Milosa Raonica.