Teniske vijesti

Hrvatska tenisačica, 16-godišnja Donna Vekić, danas se plasirala u 2. kolo WTA turnira u Miamiju nakon što je sa 7-6, 6-0 u sklopu prvog kola svladala Juliju Punticevu. Ovom se pobjedom Vekić pridružila Ajli Tomljanović u 2. kolu turnira koji se igra na tvrdoj podlozi. Treća hrvatska predstavnica, Petra Martić, još je jučer ispala s turnira u Miamiju nakon poraza od Švicarke Stefanie Vögele. Donna Vekić je, ipak, trebala čekati određeno vrijeme jer je kiša poremetila teniski program u Miamiju, a kad je susret krenuo posao je većinom odrađen u tie-breaku prvog seta. Do tie-breaka obje su tenisačice bile izjednačene pa su obje gubile po četiri svoja servisa i osvojile 47 poena. Nakon što je osvojila prvi set Vekić je uspjela opustiti ruku dok je kazahstanka potonula u igri i prepustila drugi set bez osvojenog boda. Bio je to prvi međusobni susret ovih dviju tenisačica i prva pobjeda Donne Vekić koja će u 2. kolu igrati protiv 29. nositeljice turnira, ruske tenisačice Jelene Vesnine.

Somdev Devvarman (Ind) – Evgeny Donskoy (Rus) 4-6, 7-6 (5), 6-2

Igor Sijsling (Niz) – Leonardo Mayer (Arg) 3-2 (predaja Mayera)

Grega Zemlja (Slo) – Roberto Bautista (Špa) 3-6, (predaja Bautiste)

Michaël Llodra (Fra) – Benoît Paire (Fra) 7-6 (7), 6-2

Xavier Malisse (Bel) – Rajeev Ram (SAD) 6-4, 6-7 (8), 6-4

Victor Hanescu (Rum) – Andrey Kuznjecov (Rus) 4-6, 6-3, 4-1 (predaja Kuznjecova)

Tobias Kamke (Njem) – Blaz Kavcic (Slo) 7-6 (7/5), 6-3