Teniske vijesti

Tennis Balls

Trenutno najbolji hrvatski tenisač, Marin Čilić, plasirao se u osminu finala turnira iz Masters serije 1.000 koji se ovih dana igra u Miamiju. Čilić koji je deveti nositelj turnira u 3. kolu je svladao domaćeg tenisača Johna Isnera sa 6-3 i 7-6 rezultatom nakon sat i 18 minuta igre. Tijekom meča Čilić je odlično odradio posao, a pogotovo tijekom prvog seta kada je upisao dva oduzimanja protivničkog servisa. Time je nadoknadio gubitak jednog svog servisa i došao do 6-3 rezultata. Drugi set je bio nešto neizvjesniji jer su oba tenisača držala svoj servis sve do tie-breaka kada je sa 7-3 uspješniji bio Čilić. Tijekom meča je Isner upisao 20 aseva, ali nedovoljno da spriječi pobjedu hrvatskog tenisača koji je upisao treću pobjedu u isto toliko međusobnih susreta. Za ulazak u četvrtfinale Čilić će igrati protiv francuskog tenisča Jo-Wilfrieda Tsonge. Ovo će im biti treći međusobni dvoboj, a do sada svaki ima po jednu pobjedu. Za kraj dodajmo kako je hrvatska tenisčica Ajla Toimljanović upisala poraz u dvoboju osmine finala od 30. nositeljice Kirsten Flipkens sa 7-6, 4-6, 3-6 rezultatom nakon dva sata i 17 minuta igre. Iako je doživjela poraz u vrlo izjednačenom susretu, Tomljanović može biti vrlo zadovoljna jer je napravila najveći rezultat dosadašnje karijere.