Hokejaške vijesti

292523244_5e80c53b98

Hokejaši Hrvatske reprezentacije u drugom su kolu aktualnog SP divizije IIA upisali drugu pobjedu. Ovog su puta 6-2 rezultatom svladali Španjolsku pred oko 3.000 gledatelja u Domu sportova u Zagrebu i tako nakon dvije pobjede drže vrh ljestvice zajedno s Belgijom. Hrvatski su hokejaši lakše od očekivanog došli do pobjede pogocima Joel Prpica u 9. i 56., John Hecimovica u 11. i 17., Borne Rendulića u 14. i Michaela Novaka u 39. minuti dok je dvostruki strijelac za Španjolsku bio Pol Gonzalez u 28. i 47. minuti. Sinoć su odrađena i preostala dva susreta 2. kola u kojem je Belgija upisala 4-0 pobjedu protiv Srbije pogocima Jens Engelena u 15., Ben Vercammena u 44. i 49. te Mitch Morgana u 54. minuti dok je sjajnu predstavu pružio i belgijski vratar Bjorn Steijlen s 30 obrana te Island koji je s 3-2 nakon kaznenih udaraca svladao Australiju. Nakon dva kola u vodstvu su Hrvatska i Belgija s po šest bodova svaka, Srbija ima tri boda, Island dva, Australija jedan dok je na začelju Španjolska bez bodova. Danas je na rasporedu slobodan dan dok se sutra igraju susreti 3. kola.