Nogometne vijesti

4484935371_1d3418a9ae

S današnja dva susreta odrađene su prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka dok su uzvrati devetog odnosno desetog travnja. U četiri susreta odrađena četvrtfinala najuvjerljiviju je pobjedu upisao Real Madrid koji je na domaćem terenu Santiago Bernabeu danas s 3-0 rezultatom svladao Galatasaray. Tako je Real s novom pobjedom došao na nabolji trag da upiše 24. nastup u polufinalu najelitnijeg razreza europskog klupskog nogometa. Unatoč činjenici da je turski klub okarakteriziran kao vrlo opasna momčad na terenu zbog Drogbe, Sneijdera i Yilmaza, Real Madrid je bez većih problema slavio pogocima Ronalda u 9., Benzeme u 29. i Higuaina u 73. minuti. Luka Modrić je ušao u susret u 80. minuti te je uspio samo jednom zaprijetiti gostujućim vratima, ali urugvajski vratar u Galatasarayju je bio spreman na hvatanje lopte. U posljednjim trenucima susreta Luka Modrić je zaradio i žuti karton jer gostima nije dopustio izvesti prekršaj. Dodajmo ovome kako su se u drugom susretu večeri sastali Malaga i Borussia Dortmund te podijelili bodove nakon što su odigrali 0-0 rezultat.

Malaga (Špa) – Borussia Dortmund (Njem) 0:0
Real Madrid (Špa) – Galatasaray (Tur) 3:0 (Ronaldo 9, Benzema 29, Higuain 73)

U utorak, 2. travnja:
Bayern (Njem) – Juventus (Ita) 2:0 (Alaba 1, Muller 63)
PSG (Fra) – Barcelona (Špa) 2:2 (Ibrahimović 80, Matuidi 90+4 / Messi 38, Xavi 89-11m)