Nogometne vijesti

2428534988_533f5848e3

Jučer navečer su odrađeni prvi susreti četvrtfinalnih dvoboja Europske lige u kojima je najveće iznenađenje napravila portugalska Benfica koja je na domaćem terenu svladala Newcastle United 3-1 rezulttom. U dinamičnom susretu Benfica se bolje snašla i kapitalizirala prilike pogocima Rodriga u 25., Lime u 65. te Cardoze u 70. s 11 metara dok je Newcastle United smanjio rezultat pogotkom Cissea u 12. minuti. Na taj način je engleski klub u najboljoj maniri kažnjen zbog propusta da realizira nekoliko odličnih prilika za pogodak u prvom dijelu susreta. No, najviše je pažnje privukao dvoboj u kojem je aktualni pobjednik Lige prvaka, Chelsea, ugostio ruski Rubin iz Kazana. Na domaćem terenu Stanford Bridgea nogometaši Chelsea su upisali 3-1 pobjedu u susretu u kojem su uvjerljivu dominaciju upisali tijekom prvih 45 minuta. Do uvjerljive pobjede Bluzeri su došli pogocima Torresa u 16. i 70. te Mosesa u 32. minuti dok je Rubin uspio smanjiti rezultat pogotkom Natchoa u 41. minuti iz jedanaesterca.

Europska liga, četvrtfinale

Benfica – Newcastle United 3:1 (Rodrigo 25, Lima 65, Cardozo 70-11m / Cisse 12)
Chelsea – Rubin 3:1 (Torres 16, 70, Moses 32 / Natcho 41-11m)
Fenerbahce – Lazio 2:0 (Webo 78-11m, Kuyt 90+1)
Tottenham Hotspur – Basel 2:2 (Adebayor 40, Sigurdsson 58 / Stocker 30, F. Frei 34)