Nogometne vijesti

820555129_0e1a38715e

Nogometaši njemačkog velikana Borussije Dortmun sinoć su na domaćem terenu upisali 3-2 pobjedu u šokantnom susretu nakon kojeg su se plasirali u polufinale najelitnijeg klupskog natjecanja Europe. Kod članova njemačkog kluba sreća je bila tim veća ako se uzme u obzir da je prvi susret u Španjolskoj završio bez pogodaka. Uzvratni susret ovih momčadi u Njemačkoj nije ni izbliza nalikovao prvom susretu jer je uvelike bio rastrgan s vrlo malo prilika u odnosu na onaj u Španjolskoj. U redovima Borussije D. pogotke su postigli Lewandowski u 40., Reus i Felipe Santana u sudačkoj nadoknadi dok su nogometaši Malage samo smanjili rezultat pogocima Joaquína u 25. i Eliseua u 82. minuti susreta. Tako je momčad Jürgena Kloppa izborila polufinale i ostala jedina neporažena ekipa ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka. Međutim, predsjednik španjolskog kluba je danas zatražio od Uefe provođenje istrage zbog navodno sumnjivih pogodaka koje je postigla Borussija u sudačkoj nadoknadi. Naime, Malaga tvrdi da su zadnja dva gola njemačkog kluba, koje su u 91. minuti zabili Marco Reus i u 93. minuti Felipe Santana, postignuta iz zaleđa. Dodajmo ovome kako je Galatasaray sinoć upisao 3-2 pobjedu na domaćem terenu protiv Real Madrida, ali španjolski je klub otišao u polufinale zbog visoke 3-0 pobjede iz prvog susreta.