Nogometne vijesti

8582169451_bec19bcc56

Nakon sinoć odrađenih četvrtfinalnih susreta Lige prvaka poznati su svi sudionici polufinala jer su se nakon utorka i plasmana Borussije D. te Real Madrida jučer plasirali i Barcelona te Bayern. Nogometaši Bayerna su na gostovanju kod Juventusa u Torinu upisali 2-0 pobjedu pogocima Marija Mandžukića u 64. i Pizzara u sudačkoj nadoknadi. Na taj je način njemačka momčad lakše od očekivanog upisala plasman u polufinale Lige prvaka jer je 2-0 pobjeda iz prvog susreta bila očito prevelik zalogaj za Juventus. Osim nekoliko prilika iz slobodnih udaraca Juventus nije ozbiljnije zaprijetio na vrata Bayerna pa je njemačka momčad relativno lako kontrolirala susret. Mario Mandžukić, hrvatski reprezentativac, igrao je do 83. minute kada je zamijenjen, ali treba dodati kako je odradio svoj standardni susret i potvrdio odličnu formu iz prvog susreta. Iako je postigao pogodak i bio jedan od najboljih nogometaša na terenu iz redova njemačke momčadi, u 7. minuti dobio je žuti karton zbog starta na Chielliniju i neće moći igrati u sljedećoj utakmici. U drugom susretu večeri Barcelona je ugostila francuski PSG i odradila 1-1 na Camp Nou čime je katalonski klub osigurao plasman u polufinale. Unatoč činjenici da je Lionel Messi startao susret s klube, njegov je ulazak na teren u drugom dijelu susreta natjerao ostatak ekipe na puno bolju igru što im je omogučio remi i prolazak dalje. Europski klupski nogomet večeras se nastavlja susretima Europske lige.