Nogometne vijesti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U 27. kolu HNL-a Istra 1961 je na domaćem terenu Aldo Drosine ugostila nogometaše posljednjeplasiranog Zagreba. Konačni rezultat ovog susreta je 0-0 pa se može konstatirati kako Istra niti u drugom susretu ove godine protv istog protivnika nije uspjela doći do pobjede. Odmah se na samom početku vidjelo da je Zagreb došao po bod, ako je ikako moguće, što je u konačnici i ostvario. U početnih desetak minuta pokazao i vrlo nervoznu igru s puno grubih prekršaja. S druge strane Istra je odmah zagospodarila terenom i stvorila jalovu dominaciju s mnogo poluprilika i pokušaja udaraca iz igre ili slobodnjaka nakon prekršaja. Nakon početnih pokušaja Rocea i Križmana prvu je konkretniju priliku Istra imala u 16. minuti kada je Roce proigrao Havojića, ali njegov udarac ostaje slab i neprecizan. Nakon toga se u jednom duelu u 22. minuti susreta ozljedio Roce pa je trener Pamić bio prisiljen u igru uvesti Bačelić-Grgića. Najbolju priliku poluvremena imao je Milić, ali bezuspješno zaprijetio jer je sa sedam metara pucao po golu, dovoljno samo da gostujući vratar Livaković pospremi loptu u korner. Nepunu minutu kasnije Bačelić-Grgić je bio u situaciji za odličan udarac, no neprecizno šalje loptu pored stative. Drugo je poluvrijeme uvelike nalikovalo prvom s tom razlikom da su napadi domaće Istre bili bezopasniji po zagrebačka vrata. U drugih 45 minuta nogometaši Zagreba su bili malo konkretniji pa je u 54. minuti Abdurahimi bio u najboljoj poziciji napraviti nešto konkretno, ali njegov udarac brani Ježić. Nedugo nakon toga Istra je imala najbolju priliku susreta doći do vodstva, ali nakon što je Anđelković razigrao Križmana, slaba, prizemna lopta dolazi u ruke Livakovića. Do kraja susreta više nije bilo opasnijih napada pa je Zagreb sretan odnio bod u glavni grad Hrvatske dok Istra i dalje mora razmišljati o bodovnom kontu kako ne bi ispala iz prve nogometne lige. Svakako ovom nemoćnom izdanju Istre pridonijela je i ozljeda Rocea pa je napadačka oštrica otupjela.

Istra 1961: Ježina, Obšivač, Budicin, Woon, Havojić (od 67. Ottochian), Anđelković (od 88. Hadžić), Aganović, Blagojević, Milić, Roce (od 24.  Bačelić-Grgić), Križman

Zagreb: Livaković, Djengoue, Kovačić, Jurendić (od 90. Štiglec, Medić, Šovšić, Bevab, Abdurahimi, Kolinger, Handžić (od 46. Ćurjurić), Graf

Žuti kartoni: Anđelković, Aganović (Istra 1961) Jurendić, Graf, Bevab, Ćurjurić (Zagreb)

HNL, 27. kolo

Istra 1961- Zagreb 0-0

Osijek – Zadar 1-0

Bundesliga, 29. kolo

Bayern – Nurnberg 4:0 (Boateng 5, Gomez 17, Rafinha 24, Shaqiri 57)

Fortuna Dusseldorf – Werder 2:2 (Reisinger 2, 48 / Junuzović 16, Latka 70-autogol)

Mainz – Hamburg SV 1:2 (Parker 86 / Son 62, 81)

Greuther Fuerth – Borussia D. 1:6 (Prib 71 / Gotze 12, 44, Gundogan 15, 33, Blaszczykowski 28, Lewandowski 80)

Wolfsburg – Hoffenheim 2:2 (Arnold 14, Naldo 86 / Salihović 35-11m, Beck 63)