Nogometne vijesti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U sklopu 29. kola HNL-a Istra 1961 je ugostila predzadnju Cibaliju i nakon pet domaćih remija došla do značajne 2-1 pobjede pogocima Milića u 53. i Križmana u 76. minuti dok je Bartolović samo smanjio rezultat pogotkom u 69. minuti. Iako su se sva veća uzbuđenja desila tijekom drugog dijela susreta, obje su momčadi imale po nekoliko prilika za pogodak i u prvom dijelu susreta. Prva je zaprijetila Istra kada je u 3. minuti Milić izveo odličan prodor po lijevom krilu i ispremješao obranu, ali gostujući golman Matković zatvara puteve golu. Ubrzo nakon toga Cibalija je zaprijetila kontrom koju je lošim udarcem završio Pavličić. Istra je najbolje tijekom prvog dijela susreta zaprijetila u 10. minuti kada je Aganović proigrao Križmana koji je lošim udarcem loptu poslao pored gola. Drugu ozbiljniju prijetnju po domaćim vratima Cibalija je stvorila u 27. minuti kada je Pavličić bio neprecizan. Nedugo zatim, Križman je u 29. minuti u šesnaestercu protivničke momčadi primio loptu, no efektnim okretom loptu šalje samo preko gola. U drugom dijelu susreta moglo se vidjeti puno življi nogomet u kojem je Istra došla prva do pogotka nakon duge akcije kada je ubačenu loptu s ruba šesnaesterca Milić pospremio u gol u 53. minuti. Uslijedilo je vrijene natrčavanja između dva šesnaesteraca pa je u jednoj takvoj situaciji Cibalija izborila prekršaj. U 69. minuti Bartolović je izvodio slobodni udarac s ruba šesnaesterca iskosa te je neugodnom loptom pogodio izjednačujući pogodak. Cibalija slavila je izjednačenje nepunih sedam minuta jer je Križman uspio ukradenu loptu pospremiti u gol gostujuće momčadi. Do kraja susreta Cibalija je napadala u pokušaju dostizanja izjednačenja što im se gotovo osvetilo u sudačkoj nadoknadi kada je Milić povukao kontru, ali udarac je neprecizan pa lopta prolazi preko gola.

Istra 1961: Ježina, Budicin, Obšivač, Woon, Milić, Anđelković, Blagojević, Ottochian (od 77. Havojić), Prelčec (od 74. Zgrablić), Aganović (od 87. Hadžić), Križman

Cibalia: Matković, Mišić, Muženjak (od 78. Koledić), Pavličić (od 55. Bartolović), Župarić, Mitrović, Ćorić (od 52. Puljić), Filipović, Rugašević, Čulić, Terzić

Žuti kartoni: Ćorić, Pavličić, Terzić (Cibalia)

Serie A, 34. kolo:

Pescara – Napoli 0-3 (Inler 46, Pandev 58, Džemaili 82)

Atalanta – Bologna 1-1 (Giorgi 67 / Gilardino 76)

Bundesliga, 31. kolo:

Augsburg – Stuttgart 3-0 (Mölders 61, De Jong 83, Ji 86)

Bayer – Werder 1-0 (Kießling 35)

Bayern – Freiburg 1-0 (Shaqiri 35)

Hoffenheim – Nürnberg 2-1 (Weis 11, Salihović 19 / Simons 58)

Wolfsburg – Borussia Mönchengladbach 3-1 (Arnold 34, Olić 61, Diego 75 / Mlapa 52)

Fortuna Düsseldorf – Borussia Dortmund 1-2 (Bodzek 88 / Sahin 20, Blaszczykowski 70)