Teniske vijesti

7346672292_587c90b01a

Na vrlo jakom turniru iz Masters serije 1.000 koji se igra u Monte Carlu Marin Čilić je upisao 5-7, 4-6 poraz od francuskog tenisača Richarda Gasqueta nakon sat i 41 minutu igre. U njihovom prvom međusobnom susretu francuski je tenisač odmah na početku susreta oduzeo servis Marinu Čiliću. Hrvatski tenisač uspješno se vratio s dva oduzeta servisa i odlično se držao do 5-5 u prvom setu kad je Gasquet iskoristio svoj servis, a Marin Čilić u sljedećem gemu upisao samo poen i izgubio set. Drugi set je francuski tenisač otvorio još uvjerljivije te je poveo s 3-0, ali Čilić je dostigao prednost i došao na 4-4 rezultat. U tom je trenutku hrvatski tenisač stao i propustio iskoristiti dvije break-prilike za preokret pa je Gasquet poveo s 5-4 i odmah došao do drugog seta i konačne pobjede za plasman u četvrtfinale. Za najveće iznenađenje dana pobrinuo se Švicarac Stanislas Wawrinka koji je izbacio Britanca Andyja Murrayja prepustivši drugom nositelju samo tri gema (6-1, 6-2).