Teniske vijesti

30515698_2207234774 (1)

Ovog se tjedna teniska sezona nastavila ATP turnirom u Barceloni gdje je Ivan Dodig upisao nastup u 1. kolu. U sklopu 1. kola hrvatski je tenisač upisao 6-7, 6-3 i 6-2 pobjedu protiv Slovenca Aljaža Bedenea. Prvi set je prošao u teškoj borbi gdje je svaki od njih izgubio po jedan servis pa je odluka pala tek u tie-breaku. Nakon što je Dodig prvi set izgubio u tie-breaku u drugom je setu poveo s 3-0 rezultatom, no Bedene je uspio vratiti izgubljeni servis. Ipak, Dodig dolazi do izjednačenja u setovima nakon što je Slovencu oduzeo još jedan servis. U trećem, odlučujućem, setu Dodig je uspio uzeti još dva protivnička servisa i tako slavio nakon dva sata i 18 minuta borbe. Za prolazak u osminu finala Dodiga očekuje susret protiv četvrtog nositelja Španjolca Nicolasa Almagra, a bit će to njihov prvi susret. Na turnirima koji se ovog tjedna održavaju diljem svijeta Ivan Dodig je jedini hrvatski predstavnik iako se osim Barcelone igra turnir i u Bukureštu.