Teniske vijesti

5109954583_ac92d54cb5

Jedna od pobjednica Roland Garrosa i aktualna finalistica Australian Opena, Kineskinja Na Li, upisala je danas 6-1, 6-2 pobjedu nakon sat i 14 minuta igre protiv Mirjane Lučić-Baroni.  U 2. kolu WTA turnira koji se igra u Stuttgartu Na Li se pokazala prejakom suparnicom za hrvatsku tenisačicu jer je peta tenisačica svijeta. Mirjana Lučić-Baroni je svojom lošom igrom kumovala porazu jer je na početku susretu dopustila Kineskinji osvajanje ekspresna tri gema i time povela 5-0 rezultatom. Iako je osvojila protivnički servis, hrvatska je tenisačica izgubila svoj servis i morala se pomiriti gubitkom prvog seta. Hrvatska je tenisačica malo konkretnije krenula u drugi set, ali u četvrtom je gemu Na Li oduzela protivnički servis. Iako je Mirjana Lučić-Baroni odmah vratila izgubljeni servis, u današnjem je meču to bilo sve jer je Kineskinja nakon toga osvojila četiri gema zaredom i upisala pobjedu za plasman u 3. kolo Stuttgarta.