Nogometne vijesti

2663426890_6c0d46f34f

Nakon što je u utorak Borussia Dortmund na Santiago Bernabeu upisala 0-2 gostujući poraz od Real Madrida, sinoć su se u drugom uzvratnom polufinalnom susretu sastali Barcelona i Bayern. Na Camp Nou je njemačka momčad upisala 3-0 pobjedu pogocima Robbena u 48., Piquea u 72. (autogol) i Müllera u 76. minuti. Tako su nogometaši Bayerna prošli u finale najelitnijeg klupskog natjecanja Europe s ukupnim rezultatom 7-0 gdje će se za titulu prvaka boriti protiv drugog bundesligaškog kluba, Borussije Dortmund. Naime, dok smo od strane katalonskog kluba mogli vidjeti samo prosječni nogomet, bez tradicionalnog “tika-taka” nogometa, Bayern je dominirao terenom uz čvrst i organiziran nogomet. Iako nije bilo pogodaka tijekom prvog dijela susreta, Barcelona je pokušavala nametnuti svoju igru, ali sve je ostalo na pokušajima. Stoga je katalonski klub imao najizgledniju priliku tek u 27. minuti kada je Xavijev udarac prošao preko vrata gostujuće momčadi. Bayern je u drugom dijelu susreta krenuo još odlučnije pa se moglo očekivati potvrda prolaska u finale pobjedom što se na kraju i ostvarilo. Tako će se prvo njemačko finale Lige prvaka igrati 25. svibnja na Wembleyu. Dodajmo ovome kako su večeras na rasporedu uzvratni susreti Europske lige nakon kojih ćemo saznati finaliste. Podsjetimo, polufinalisti su Benfica i Fenerbache te Chelsea i Basel.

Liga prvaka, polufinale

Barcelona – Bayern* 0:3 (Robben 48, Pique 72-ag, Müller 76) – ukupno 7:0 za Bayern

Real Madrid – Borussia Dortmund* 2:0 (Benzema 83, Ramos 88) – ukupno 4:3 za Borussiju