Teniske vijesti

7785539640_2902acbbe0

Ivan Dodig je danas imao polufinalni dvoboj na ATP turniru u Munchenu, ali nije upio izboriti finale. Naime, nakon sat i 28 minuta igre i 6-4, 6-3 rezultata bolji je bio njemački tenisač Tommy Haas. Tijekom prvog seta njemački je tenisač dva puta osvajao protivnički servis, u četvrtom i desetom gemu, dok je Ivan Dodig osvojio samo jednom protivnički servis. Stoga je nakon 45 minuta nadmudrivanja Hass osvojio prvi set sa 6-4 rezultatom. Tijekom drugog seta 35-godišnji Hass osvojio je tek jedan protivnički servis i poveo 4-2 rezultatom pa je do kraja seta zadržao prednost te zasluženo prošao u svoj drugi finale Munchena u karijeri. Bio je ovo drugi međusobni susret i druga pobjeda Tommyja Hassa dok je ovaj plasman u polufinale Dodigu najveći uspjeh u ovom dijelu sezone. Podsjetimo, do polufinala je Dodig došao pobjedom protiv Čilića, Davidenka i Dolgopolova. Hrvatski je tenisač do sada upisao pet polufinala u karijeri na nekom ATP turniru te je jednom osvojio turnir u Zagrebu.