Teniske vijesti

7103133657_e12b89f525

Ovog se tjedna igraju teniski susreti na turniru u Madridu gdje je u sklopu 2. kola nenadani poraz upisao Novak Đoković. Tako je na turniru iz Masters serije upisao 6-7, 7-6, 3-6 poraz od vrlo raspoloženog i talentiranog bugarskog tenisača Grigora Dimitrova pa će Đoković ovaj susret pamtiti po lošoj igri i bijesu španjolske publike koji je navukao na sebe. Naime, pri 4-2 rezultatu za Dimitrova srpski je tenisač simulirao ozljedu ne bi li izbacio 21-godišnjeg Bugarina iz ritma. Zbog toga je uslijedila duža liječnička stanka nakon koje se Đoković vratio u set i nakon tie-breaka izjednačio rezultat. Međutim, ove “taktičke igre” Novaka Đokovića nisu uspijele jer je već na početku trećeg seta ispustio svoj servis što je Dimitrov iskoristio za održavanje prednosti do kraja. Tako je bugarski tenisač došao do najveće pobjede u dosadašnjoj karijeri dok je Đoković zaustavljen u pohodu na četvrtu titulu na turniru u 2013. godini. Do sada su odradili tri međusobna susreta, ali tek uz prvu pobjedu Bugara dok je Đoković pobjeđivao u Indian Wellsu i u Šangaju.